Top Torebki: Ponadczasowa torebka Birkin Hermès

birkin_hermes

Najbardziej pożądana i jedna z najdroższych torebek świata czyli torebka Hermes Birkin powstała w 1984 roku. Pomysł na torebkę zainspirowało pewne zdarzenie z udziałem znanej francuskiej aktorki i piosenkarki Jane Birkin, która pewnego dnia miała przyjemność podróżować do Londynu razem z prezesem firmy Hermes, Jeanem-Louisem Dumas.

Jak głosi anegdota z szafki bagażowej wysypała się zawartość słomianego koszyka Birkin, Birkin podzieliła się swoim spostrzeżeniem odnośnie niepraktyczności torebek dostępnych na rynku, a prezes Hermesa postanowił stworzyć doskonałą torebkę dla kobiet.

Torebka dzisiaj jest kupowana przez najbogatsze kobiety świata, a jej ceny sięgają od 14 000 do 300 000 złotych w zależności od tego, z czego zostały wykonane. Obecnie torebki Hermes są dostępne w wielu różnych wariantach, a nad każdą nich pracuje duża grupa rzemieślników, którzy na wykonanie jedego egzemplarza poświęcają kilkadziesiąt godzin.  Torebkę można otrzymać w wersji ze skóry cielęcej, skóry strusia czy krokodyla.

Kto nosi torebkę Hermes Birkin?

Kim Kardashian, Victoria Beckham, Lindsay Lohan, Eva Longoria, Olivia Palermo

Torebka Hermes Birkin dostępna jest w rozmiarach: 20, 30, 35 i 40 centymetrów.